Поширені запитання

Що таке ROCKWOOL?

Група компаній ROCKWOOL - світовий лідер в області виробництва негорючої теплоізоляції з кам'яної вати. Продукція під маркою ROCKWOOL виробляється на 28 заводах Європи, Азії та Північної Америки.

 

Теплоізоляція ROCKWOOL призначена для застосування в будь-яких будівельних та інженерних конструкціях житлових, промислових, офісних та інших типах будинків. Цей матеріал використовується для утеплення, звукоізоляції і вогнезахисту.

Що таке теплоізоляція?

Теплоізоляція це матеріал, що зменшує процес теплопередачі і виконує роль основного термічного опору в конструкції. Він має низький коефіцієнт теплопровідності і зберігає комфортну температуру всередині приміщення: тепло в холодну пору року і прохолоду в спеку. Крім цього, деякі види теплоізоляційних матеріалів можуть застосовуватися як звукоізоляційні і служити бар'єром від вогню. 

Чи виробляє ROCKWOOL що-небудь крім теплоізоляції?

До Групи компаній ROCKWOOL входять підрозділи, що займаються виробництвом теплоізоляції (ROCKWOOL), акустичних підвісних стель (Rockfon), штучного грунту для вирощування овочів і квітів (Grodan), спеціального технічного волокна (Lapinus), декоративних фасадних панелей (Rockpanel), морський ізоляції (SeaRox) , антивібраційних панелей для залізних доріг та ізоляції дорожнього шуму (Rockdelta).

Де розташоване виробництво?

Група компаній ROCKWOOL - міжнародний концерн. Центральний офіс, основні бізнес-підрозділу, департаменти з охорони навколишнього середовища та науково-дослідний центр компанії знаходяться в м Хедехуcен (Данія).

 

Продукція під маркою ROCKWOOL випускається на 28 заводах в 17 країнах світу.

З чого виробляється теплоізоляція ROCKWOOL?

У виробництві ROCKWOOL використовується природний камінь - гірські породи базальтової групи і зв'язуючий компонент.

Чув, що при виробництві теплоізоляції використовується фенолформальдегід. Адже він шкідливий?

При виробництві нашої продукції використовується високоякісна сполучна - резольні смоли нового покоління. Смоли є основою для приготування робочого розчину (сполучного), який в подальшому бере участь в технологічному процесі виробництва теплоізоляції. Зміст сполучного в продукті становить в середньому 3,3%.

У готової продукції фенолоформальдегідних смола (яка є частиною сполучного) знаходиться в твердому нерозчинному стані, тому не представляє небезпеки для екології та здоров'я людини.

Вся наша продукція має Експертні висновки про відповідність діючим санітарним нормам і правилам.

У чому полягає різниця теплоізоляційних матеріалів?

Теплоізоляційні матеріали відрізняються сировиною, отже, різні види мають різні властивості і області застосування. Безумовно, матеріали розрізняються якістю і ціною.

Чим ROCKWOOL відрізняється від скловати?

В першу чергу ROCKWOOL - це кам'яна вата, виробляється з гірських порід, сировиною для скловати є пісок або склобій. Обидва ці матеріалу волокнисті, але волокна у них різні. Волокна кам'яної вати тонкі і еластичні, що дозволяє створювати матеріали хаотичної структури. Завдяки такій структурі матеріали ROCKWOOL не дають усадки за весь термін експлуатації.

Чим ROCKWOOL відрізняється від пінопласту?

Продукція ROCKWOOL проводиться на основі кам'яної вати, внаслідок чого вона є негорючою, і, що особливо важливо, не виділяє шкідливих речовин під впливом високих температур. Також продукція ROCKWOOL паропроникна. Застосовуючи паропроникний матеріал у себе в будинку, ви не «замикаєте» повітря, що позитивно позначається на внутрішньому кліматі приміщень. Крім того, довговічність мінеральних матеріалів завжди в кілька разів більше органічних.

Що таке густина?

Густина - це відношення маси матеріалу до його об'єму, іншими словами - вага одного кубічного метра. Густина теплоізоляційних матеріалів не впливає на їх міцність.        

Чи важлива густина матеріалу з точки зору теплоізоляції?

Для більшості будівельних матеріалів існує така залежність: чим більша густина матеріалу, тим вище його теплопровідність, т. е. ,тим він гірше зберігає тепло. Для теплоізоляційних матеріалів ROCKWOOL чіткої подібної залежності немає, теплопровідність матеріалу густиною  35 і 200 кг / м3 може відрізнятися всього на 0,002 Вт / м ° C.

Що таке гідрофобність?

Гідрофобність - властивість матеріалу відштовхувати воду. Завдяки цьому у нашого матеріалу низьке водопоглинання, він не вбирає вологу з повітря. Вода, потрапивши на поверхню матеріалу, не проникає всередину, і не змінює його властивостей.

Що таке паропроникність?

Паропроникність - здатність матеріалу пропускати через свою товщу водяний пар (повітря). Паропроникність характеризується коефіцієнтом паропроникності. Захисна конструкція (стіна) буде «дихати» тільки якщо теплоізоляційний шар має високий коефіцієнт паропроникності (більше 0,25 мг / (м * год * Па)). При правильному монтажі і експлуатації відмінна паропроникність разом з гідрофобністю матеріалів ROCKWOOL знижує до мінімуму ймовірність конденсації водяної пари в конструкції.

Наскільки ефективна теплоізоляція ROCKWOOL?

Ефективність теплоізоляції характеризується коефіцієнтом теплопровідності. Виходячи з його значення розраховується товщина матеріалу. Коефіцієнти теплопровідності матеріалів ROCKWOOL - одні з кращих в своєму класі (0,036-0,038 Вт / м К). За своїми теплоізоляційними властивостями плита ROCKMIN PLUS товщиною 5 см порівнянна з цегляною кладкою завтовшки 1 м. Це означає, що теплоізоляція найкращим чином зберігає тепло взимку і прохолоду влітку.

Який термін служби теплоізоляційних матеріалів ROCKWOOL?

На ппідставі протоколів лабораторій державних будівельних інститутів встановлен термін ефективної експлуатації теплоізоляційних матеріалів ROCKWOOL  не менше 50 років при дотриманні рекомендацій компанії виробника, пов'язаних з технологією монтажу і умовами експлуатації.

Наскільки безпечна теплоізоляція ROCKWOOL?

Теплоізоляція ROCKWOOL безпечна. Вся продукція має Експертні висновки про відповідність діючим санітарним нормам і правилам згідно з якими матеріали ROCKWOOL можуть застосовуватися зовні і всередині приміщень як житлових і громадських (включаючи дитячі садки і школи), так і промислових будівель (включаючи харчову промисловість).

 

Матеріали ROCKWOOL пройшли сертифікацію і відповідають всім чинним в Україні санітарним нормам.

Які засоби захисту і спеціальні інструменти потрібні при роботі з теплоізоляцією?

Ми рекомендуємо працювати з матеріалом в одязі з довгим рукавом, головному уборі і рукавичках. Якщо роботи ведуться всередині приміщення, краще скористатися марлевою пов'язкою або респіратором. Приміщення повинно бути добре провітрюваним. Плити легко ріжуться ножем на потрібні розміри, тому ніяких спеціальних інструментів для роботи з ними не потрібно.

В якому вигляді випускається продукція? Вона жорстка або м'яка?

Компанія ROCKWOOL випускає три основних види продукції: мати (рулони), плити і циліндри. Мати відносяться до м'яких матеріалів, циліндри - це жорстка продукція. Плити можуть бути як м'які, так і жорсткі і наджорсткі.

Чи не осідає чи матеріал під власною вагою?

Ні, матеріал не осідає. Завдяки нашому обладнанню і використовуваних технологій ми можемо розташувати частину волокон вертикально, що гарантує наявність великої кількості механічних зв'язків між волокнами.

Чи гризуть теплоізоляцію ROCKWOOL миші?

Ні. Кам'яна вата ROCKWOOL - неорганічний матеріал, не представляє собою харчової цінності для живих організмів (гризунів, комах та ін.), А також не є живильним середовищем для розмноження рослин, бактерій, цвілі і інших мікроорганізмів.            

Навіщо утеплювати будинок?

Якщо говорити про заміське будівництво, утеплення основних огороджувальних конструкцій дозволить:

·         Знизити витрати на опалення (зменшити потужність котлів і знизити експлуатаційні витрати);

·         Створити комфортні умови всередині приміщення;

·         Підвищити термін служби несучих конструкцій.

 

Будинки масової забудови повинні утеплятися виходячи з вимог ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» до огороджувальних конструкцій.  

Як правильно монтувати утеплювач, що використовується для кріплення?

Все залежить від матеріалу і від утеплюваної конструкції. Легкі марки встановлюються в розпір в каркасні конструкції. Жорсткі плити можуть кріпитися спеціальними дюбелями або приклеюватися.

Як і чим утеплити стіни заміського будинку?

Найбільш ефективним є утеплення зовнішніх стін зовні. На несучу стіну кріпиться плита FRONTROCK MAX E . Далі, по плиті наноситься декоративно-захисний штукатурний шар.

Велику популярність має так звана «шарувата кладка» - коли теплоізоляційний шар - середній в конструкції стіни. Для такої конструкції застосовуються плити ROCKTON.

 

Ще один варіант зовнішнього утеплення - закріплення по фасаду м'якою теплоізоляциї ROCKMIN і подальша обшивка будинку вагонкою, сайдингом тощо.

Як і чим утеплити дах (мансарду) заміського будинку?

Типові конструкції горища, покрівлі, або мансарди заміського будинку можна віднести до каркасних. Несучий елемент конструкції - крокви, лаги або прогони і лати. Ніякої зовнішньої навантаження на теплоізоляційний шар не виявляється, тому для таких конструкцій найкращим чином підходять легкі плити ROCKMIN UA, ROCKSLAB, SUPERROCK.

Як утеплити баню?

Баню потрібно утеплювати зсередини. На стіну набивається каркас з дерев'яних брусків. В цей каркас встановлюються мати ALU LAMELLA MAT, які мають покриття фольгою, яка виконує функцію як паро- та гідро-ізоляції, так і створює відбіваючий ефект. На шарі пароізоляції при 100% вологості обов'язково буде утворитися конденсат. Тому внутрішнє оздоблення - обшивку вагонкою слід проводити на деякій відстані (по ще одному дерев'яному каркасу) від шару теплоізоляції.

Чому небажано утеплювати будинок зсередини?

Такий спосіб має цілий ряд недоліків:

Порушується правило, яке говорить про те, що паропроникність шарів в багатошаровій конструкції повинна зростати зсередини назовні. Тому необхідний пароізоляційний шар із внутрішньої сторони теплоізоляції для виключення можливої ​​роботи її у вологому стані. При відсутності штучної вентиляції це обов'язково призведе до конденсації вологи на пароізоляційному шарі. Що, в свою чергу, буде сприяти утворенню цвілі і грибків на внутрішньому обробному шарі.

Несуча стіна при такому способі утеплення не буде виведена із зони впливу на неї зовнішнього середовища, зокрема, зміни температур. Таким чином втрачається величезна перевага утепленої стіни - висока довговічність.

 

При внутрішньому утепленні істотно скорочується корисна площа приміщень.

Якщо єдиний вихід - утеплення зсередини, як це зробити правильно?

При утепленні зсередини необхідно: встановити несучий каркас (рекомендований крок стійок 600 мм), встановити плити теплоізоляції ROCKMIN враспор. Далі поверх утеплювача і каркаса необхідно встановити пароізоляційну плівку. Наступним кроком варто набити додатковий каркас, щоб створити повітряний зазор між пароізоляцією і внутрішньою обробкою. Це дозволить уникнути зволоження матеріалу обробки. І останній крок - безпосередньо оздоблення приміщення. 

Чи потрібна пароізоляція при утепленні підлоги між другим і першим поверхами? Якщо потрібна, то в якому місці?

Якщо обидва поверху є опалювальними житловими приміщеннями, температурно-вологістні режими в них будуть схожі, тобто, значних вологісних потоків через перекриття відбуватися не буде. З огляду на ці умови установка пароізоляції в даній конструкції не потрібно.

Чи можна застосовувати ROCKWOOL для камінів, печей, пічних димоходів?

У лінійці продукції компанії ROCKWOOL є  ізоляція FIREROCK, яка має досить високу температуру застосування (до 580 ° C), Дана продукція може застосовуватися для теплоізоляції камінів, печей, димоходів.

Чи є ізоляція ROCKWOOL для утеплення труб опалення?

Для теплоізоляції трубопроводів компанія ROCKWOOL виробляє Циліндри з кам'яної вати FLEXOROCK для труб великих діаметрів можна застосувати м'які рулонні матеріали - мати, наприклад, ALU LAMELLA MAT.

Як підібрати товщину теплоізоляції?

Розрахунок товщини утеплювача огороджувальних конструкцій ведеться виходячи з вимог ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель»  ДСТУ Б В.2.6-189:2013) «Методи вибору теплоізоляційного шару для утеплення будівель»: Принцип розрахунку: виходячи з кліматичних умов нормуються значення опору теплопередачі огороджувальних конструкцій (R).

У багатошаровій конструкції необхідно врахувати опір теплопередачі всіх верств. Для цього потрібно знати їх товщину і коефіцієнт теплопровідності матеріалу.

 

Для розрахунку інших конструкцій або для більш точного визначення рекомендованої товщини теплоізоляції з урахуванням коефіцієнта теплотехнічної однорідності ви можете до технічної підтримки на сайті.

Як розрахувати необхідну мені кількість упаковок ROCKWOOL?

Кількість упаковок = Площа конструкції, м2 х (Товщина теплоізоляції, мм / 1000) / Обсяг упаковки м3.

Чи захистить мене теплоізоляція від сторонніх звуків, галасливих сусідів?

Якщо теплоізоляція з кам'яної вати ставиться всередині приміщень (наприклад, в перегородках), то вона працює як звукоізоляція, захищає від сторонніх шумів з сусіднього приміщення. Якщо у вашому будинку теплоізоляція з кам'яної вати використана тільки в зовнішніх стінах, то захищати вона буде тільки від холоду і шуму з вулиці.

Який продукт можна використовувати в якості звукоізолюючого матеріалу?

Для звукоізоляції стін і стелі потрібно буде встановити ефективний звукопоглинальний матеріал. Найпростіше рішення - встановити каркас і в нього закласти плити ROCKTON.

 

Для звукоізоляції підлоги необхідно застосувати конструкцію «плаваючої підлоги». Для цього підійде плита STEPROCK HD, по якій відразу можна виливати бетонну стяжку або укладати суху.

Використання матеріалу з більшою густиною збільшить звукоізоляцію (від стороннього шуму) чи ні?

Так, густина надає певний вплив з точки зору звукоізоляції. По-перше, такий матеріал забезпечує кращу звукоізоляцію, по-друге, не піддається усадці в конструкції. З цієї точки зору густина 50 кг / м3 є оптимальною.

Чи можна стискати м'які плити в конструкціях без шкоди для теплоізоляції?

Термічний опір, яке забезпечує шар теплоізоляції визначається як товщина шару, поділена на його теплопровідність. При стисканні матеріалу і зменшенні його товщини теплоізоляційна здатність зменшиться.

Утеплюю будинок зовні. Чи є необхідність залишати вентильований зазор або прокласти шар пароізоляції між стіною і утеплювачем, або можна вату укладати безпосередньо на брус (цегла, бетон)?

При утепленні зовні теплоізоляційний матеріал укладається безпосередньо на захисну конструкцію. Прокладати пароізоляцію між стіною і утеплювачем або залишати вентильований зазор не потрібно.

Утеплюю будинок зовні. Чув, що необхідно теплоізолювати і зсередини, тоді взимку буде легко протопити приміщення. Чи так це?

Технологія утеплення обрана правильна - теплоізоляція зовні. При установці шару теплоізоляції достатньої товщини в будинку буде досить тепло, збільшувати потужність опалення не доведеться.

 

При утепленні зсередини виникає необхідність установки пароізоляції, створення герметичного паронепроникного шару. Тому ми не рекомендуємо влаштовувати теплоізоляцію зсередини.

Як зберігати теплоізоляцію на будмайданчику?

Теплоізоляційні матеріали ROCKWOOL повинні зберігатися запакованими на сухій рівній поверхні, штабелями не вище 2 метрів, в закритих приміщеннях, захищених від атмосферних опадів. При зберіганні поза приміщеннями продукцію необхідно прикрити поліетиленом або брезентом.

Як перевозити матеріал? Чи можна його при транспортуванні стискати?

Вироби з кам'яної вати ROCKWOOL повинні перевозитися в критих транспортних засобах в горизонтальному положенні. Під час перевезення матеріал повинен бути захищений від атмосферних опадів і від механічних пошкоджень. Стискати теплоізоляцію під час вантаження і транспортування не можна.

Де можна купити теплоізоляцію ROCKWOOL?

Компанія ROCKWOOL не продає свою продукцію безпосередньо, придбати її можна у офіційних дилерів.

Які сертифікати є на продукцію ROCKWOOL?

Українське законодавство зобов'язує виробника отримати на продукцію Сертифікат відповідності вимогам ДСТУ на продукцію, Сертифікат відповідності пожежної безпеки (пожежний сертифікат), санітарно-гігієнічний висновок про відповідність діючим санітарним нормам і правилам. 

Які документи підтверджують заявлені характеристики?

Всі заявлені характеристики підтверджуються Сертифікатом Відповідності. Крім того, заявлені характеристики підтверджуються протоколами випробування.

 

Подивитися і скачати сертифікати можна тут.

Back