Звукоізоляція перегородок

Ізоляція з кам'яної вати відіграє ключову роль у акустичних рішеннях перегородок. Використання відповідної конструкції дозволяє, з одного боку, комфортно використовувати приміщення, з іншого - підвищує пожежну безпеку приміщень та всієї будівлі.
У комерційних будівлях, готелях, школах чи лікарнях використовуються різні типи перегородок, наприклад, з одношаровою обшивкою ГКЛ або подвійною. Незалежно від типу конструкції перегородки, наповнення його кам'яною ватою повинне відповідати високим вимогам до акустичної ізоляції.

Конструкція

 1. Обшивка з ГКЛ
 2. Ущільнююча стрічка 
 3. Вертикальна стійка
 4. Горизонтальна напрявляюча
 5. Звукопоглинаючі плити ROCKTON, ROCKSLAB ACUSTIC
Framed patrition

Корисні поради

 • Масивні конструкції володіють хорошими звукоізоляційними характеристиками, але вимоги до раціональної витрати матеріалів і підвищення вартості квадратного метра житлового приміщення, зробили каркасні перегородки найбільш поширеною стіновою конструкцією, яка вирішує проблеми звукоізоляції. Каркасні перегородки, володіючи невеликою масою - 28-49 кг / м2, в той же час забезпечують хорошу звукоізоляцію приміщень.

 • Найбільшого поширення набули перегородки з гіпсокартонних листів на металевому або дерев'яному каркасі. Вони застосовуються в якості легких внутрішніх огороджувальних конструкцій в житлових, громадських і промислових будівлях для приміщень з температурою внутрішнього повітря не менше 15 ° С. Гіпсокартонні перегородки можуть використовуватися в приміщеннях з сухим, нормальним, а також вологим і мокрим режимом експлуатації з вологістю повітря до 90%, в цьому випадку для обшивки повинні застосовуватися вологостійкі гіпсокартонні листи, встановлені в два шари, а в зоні можливого попадання води поверхня гіпсокартонних листів повинна бути захищена від води спеціальними гідроізоляційними речовинами і покрита керамічною плиткою. Каркас перегородок виконується з гнутих оцинкованих сталевих профілів (стійок), встановлених в один або два ряди між верхніми і нижніми направляючими.
 • Також в якості стійок каркаса можуть використовуватися дерев'яні бруски. Як правило, стійки встановлюються з кроком 600 мм. Розміри елементів вибираються таким чином, щоб забезпечити щільне, без зазорів, стикування горизонтальних і вертикальних профілів.

 

 • Обшивка перегородок виконується з гіпсокартонних або гіпсоволокнистих листів, встановлених з кожного боку каркаса в один або кілька шарів.
 • Хороша звукоізоляційна якість перегородок забезпечуються заповненням повітряної порожнини між листами обшивки плитамиROCKTON. Пружність плит ROCKTONдозволяє встановлювати їх враспор між стійками, таким чином матеріал впритул прилягає до несучих елементів перегородок, крім появи найтонших зазорів і щілин між плитами ROCKTONі профілями, що є одним з основних умов забезпечення гарної звукоізоляції приміщень. 
 • Високі звукоізоляційні характеристики каркасних перегородок, незважаючи на їх відносно невисоку вагу, досягаються за рахунок пристрою багатошарової конструкції, в якій повітряний проміжок між обшивками заповнюється плитамиROCKTON, за рахунок чого коливання від шару до шару відбуваються з меншою інтенсивністю. При падінні на перегородку звукової хвилі частина звукової енергії йде на подолання опору вигину гіпсокартонних листів, а потім значна частина енергії втрачається при проходженні звукової хвилі через плити кам'яної ватиROCKTON. Ослаблена звукова хвиля, досягнувши іншого боку обшивки, знову втрачає енергію, викликаючи вимушені коливання гіпсокартонного листа.